Kościół Zielonoswiątkowy w Jaworznie - zbór BETEL

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Usługa Halvarda Hasseloya z 28 stycznia 2018 r.

Usługa Halvarda Hasseloya z 28 stycznia 2018 r.

HISTORIA BIBLII - zaproszenie na wystawę

Zaproszenie na koncert

6 stycznia 2018 r. w Zborze Filadelfia w Bielsku-Białej odbędzie się koncert Roberta Kasprowicza z zespołem.

WIELKIE KOLĘDOWANIE, 22 GRUDNIA, godz. 18.00

W najbliższy piątek tj. 22.12.2017 r. o godzinie 18:00 odbędzie się kolędowanie połączone z wigilią. Pragniemy zaprosić każdego - młodszego oraz starszego! Przyjdźcie razem z rodzinami oraz przyjaciółmi. Jedzenia nie zabraknie dla nikogo. Będziemy śpiewać kolędy, jeść krokiety z barszczem i inne przepyszne przekąski, budować relacje oraz świętować narodziny Jezusa ❤️. Kolędowanie odbędzie się na sali głównej Kościoła Zielonoświątkowego przy ulicy Leśnej 11. Wstęp wolny.

Chrzest wiary - 3 grudnia 2017 r.

W pierwszą niedzielę grudnia podczas nabożeństwa, które rozpocznie się o godz. 10.00 będzie miała miejsce uroczystość chrztu wiary. To święto Kościoła, dzień radości i dziękczynienia za osoby, które rozpoczynają życie z Chrystusem.

W Kościele Zielonoświątkowym chrzest dokonywany jest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, osobom, które złożyły świadectwo swojego nawrócenia oraz w pełni świadomie i dobrowolnie podjęły decyzję o powierzeniu swojego życia Bogu. Chrzest przeprowadza Pastor zboru poprzez zanurzenie wiernego w wodzie. Ten sposób sprawowania tego biblijnego nakazu znajduje swoje uzasadnienie w greckiej nazwie chrztu używanej przez apostołów (czasownik baptizo w Nowym Testamencie oznacza pełne zanurzenie). Białe szaty w które ubrani są katechumeni są symbolem oczyszczenia z grzechów i usprawiedliwienia. Chrzest sam w sobie nie jest środkiem przebaczenia grzechów czy też usprawiedliwienia ale zapewnienia o tym, jest znakiem i pieczęcią odrodzenia oraz związania się z Chrystusem. Chrzest można porównać, do pierścionka zaręczynowego na palcu wybranki. Nie sprawi on, że między dwojgiem ludzi narodzi się duchowe uczucie, jest on jej widocznym znakiem i świadectwem.

Zwyczajem Kościoła jest, iż nowo ochrzczeni po raz pierwszy uczestniczą w Wieczerzy Pańskiej, następnie są uroczyście witani jako członkowie Bożej rodziny i otrzymują pamiątkowe egzemplarze Biblii.

Nabożeństwo z udziałem Chóru Gospel Wings

Nabożeństwo z udziałem Chóru Gospel Wings, 29 października 2017 r.

Zapraszamy na Protona, piątek 22 września 2017 r. godz. 18.30

Zdjęcie użytkownika Proton.

Klub Dobrej Nowiny zaprasza

Zdjęcie użytkownika Klub Dobrej Nowiny w Jaworznie.

Usługa Pastora Andrzeja Lubera

W sobotę (23.09.2017) o godz. 16.00 w zborze Betel usługiwał będzie Andrzej Luber, Pastor zboru Nowe Życie w Czechowicach-Dziedzicach.Temat usługi: Prawdziwa wolność chrześcijanina. Serdecznie zapraszamy.

Usługa dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego, 25 czerwca 2017 r.

Strona 2 z 10