Kościół Zielonoswiątkowy w Jaworznie - zbór BETEL

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klub Dobrej Nowiny - sobota 13.02.2016 r., godz. 11.00

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne spotkanie Klubu Dobrej Nowiny, które odbędzie się w sobotę 13 lutego 2016 r. o godz. 11.00 w zborze Kościoła Zielonoświątkowego "Betel" przy ul. Leśnej 11. Na dzieci czekają ciekawe zabawy i konkursy o tematyce biblijnej.

 

Tydzień Postu i Modlitwy

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie" (Mt 6:16-21)

W Biblii jest wiele wersetów mówiących o stosowaniu postu towarzyszącego modlitwie. Pierwsi chrześcijanie w ten sposób wyrażali smutek, skruchę, prosili o ochronę i błogosławieństwo. Dzisiaj niech i dla nas będzie on dobrowolną i szczerą duchową ofiarą miłą Bogu.

Zachęcamy do włączenia się do Tygodnia Postu i Modlitwy, który został ogłoszony w Zborze "Betel" w Jaworznie. Codziennie (od poniedziałku do niedzieli 11.01-17.01.2016 r.) o godz. 18.00 będziemy modlić się i pościć prosząc o pomoc w rozwiązaniu istotnych dla nas, dla miasta i dla naszego kraju spraw.

Święta Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego
życzę wszystkim wiernym i sympatykom Kościoła
dużo radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa.
Niech te święta przypominają nam, że
"narodził się Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan".

Jan Skawiniak,
Pastor Zboru

25-lecie Zboru "Betel" w Jaworznie

Historia Zboru Zielonoświątkowego w Jaworznie

Dobra Nowina z Litwy

Braterstwo Małgorzata i Janusz Ryderowie przez półtora miesiąca usługiwali w zborze "Dobra Nowina" w miejscowości Soleczniki na Litwie. Ich służba obejmowała wszechstronną pomoc w pobudzeniu życia zboru m.in. w obsłudze muzycznej, pełniejszym zaangażowaniu i zachęceniu wiernych do uczestnictwa w nabożeństwie, zorganizowaniu szkółki niedzielnej dla dzieci, ewangelizacji.

Zapraszamy na koncert chóru Gospel Wings!

Bądź gotowy na zmiany

Czy potrzebujesz zmian na lepsze w swoim życiu? Jeżeli tak, koniecznie posłuchaj co na ten temat mówi Biblia. O tym jak przygotować się na zmiany, o przemianie duchowej, o odnowieniu swojego umysłu i innych wskazówkach jakie daje Biblia głosi Pastor Zboru Jan Skawiniak.

Usługa pastora Jana Skawiniaka z 31.08.2015 r.

25 lat Zboru Zielonoświątkowego w Jaworznie

Początek Zboru „Betel” KZ przypada na rok 1983, kiedy to mała grupa ok. 10 osób należąca do Zboru „Betania” w Katowicach zaczęła zgromadzać się w mieszkaniach w Jaworznie.  Żywe świadectwa w miejscu zamieszkania i pracy spowodowały najpierw zainteresowanie nowych osób a potem ich nawrócenie.

Więcej…

Koncert Gospel Wings 17.05.2015

 

 

Marsz dla Jezusa 2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu dla Jezusa w  Krakowie, 23.05.2015 r. Chętnych prosimy o kontakt z Kancelarią zboru lub Pastorem (602 159 854).

Strona 5 z 10