Kościół Zielonoswiątkowy w Jaworznie - zbór BETEL

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ballet Magnifcat - Alpha i Omega w Chrzanowie!

W Krakowie i Chrzanowie wystawią po raz pierwszy w Polsce spektakl Deliver Us! (Wybaw Nas!), który będzie teatralno-taneczną interpretacją opowieści o Mojżeszu oraz wyjściu Izraelitów z Egiptu. Jednak artyści nie będą jedynie opowiadać w nowatorski sposób dobrze już znanej historii, ale chcą ją dopowiedzieć poprzez wprowadzenie dialogu pomiędzy czasem Starego Przymierza a czasem Nowego Przymierza. Wyjście z Egiptu połączone zostanie z nieodzownym udaniem się pod Krzyż Jezusa, jako Tego w Którym dokonuje się PEŁNIA wyzwolenia.

Plan występów Ballet Magnificat w Polsce:

10.05, godz. 18:00, Kraków, Szkoła im. M. Karłowicza – Wybaw nas! 
11.05, godz. 18:00, Chrzanów, Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji (sala teatralna) – Wybaw nas! 
14.05, godz. 19:00, Rybnik, Rybnickie Centrum Kultury – Syn Marnotrawny 
16.05, godz. 19:00, Toruń, Hala Widowiskowo-Sportowa – Syn Marnotrawny 
17.05, godz. 18:00, Chrzanów, Kościół Chrześcijan Baptystów – Konferencja „Nabierz Ducha”
18.05, godz.. 18.00, Racibórz, Raciborskie Centrum Kultury – Syn Marnotrawny

Informacje o spektaklu: Radosław Siewniak, tel. 692430653

Andrzej Lubera w Zborze "Betel"

26 kwietnia 2014 r. na niedzielnym nabożeństwie kaznodzieją będzie pastor zboru "Nowe Życie" w Czechowicach Dziedzicach.

Artur Ceroński - nabożeństwo uzdrowieńcze

W środę 9 kwietnia 2014 r., o godz. 18.00 w Zborze "Betel" odbędzie specjalne nabożeństwo poświęcone modlitwie o osoby chore, które poprowadzi Artur Ceroński. Zapraszamy wszystkie osoby chore i cierpiące, potrzebujące wsparcia duchowego, pomocy, uzdrowienia.

Slava Isusu Christu!

Bracia z Ukrainy – Viktor i Edward – dzielili się Słowem i pieśniami na środowym nabożeństwie 26 marca 2014 r.

Brat Viktor opowiadał „z pierwszej ręki” o 10-tysięcznych spotkaniach modlitewnych różnych wyznań, podczas których modlono się za los Ukrainy. Mówił o tym jak ciężkie stało się teraz życie na Ukrainie, jak wiele osób chce wyjeżdżać. Widoczny wszędzie kryzys najbardziej dotyka najuboższych, rodzinom zabiera się środki do życia, dochodzi do masowych zwolnień, żywność zdrożała 300% itd. Razem z ukraińskimi braćmi z wiarą modliliśmy się o Ukrainę, rząd i społeczności chrześcijańskie.

Koncert "Gospel Wings", 16 marca 2014 r.

Płytka z nagraniem koncertu dostępna w Zborze "Betel".

Zaproszenie na Protona

Proton to spotkania dla młodzieży, które odwzorowują się niezwykłym stylem. Pragniemy zanieść Chrystusa młodym ludziom, wykorzystując przy tym nowoczesne sposoby ewangelizacji. Każdy, kto przyjdzie na Proton, poczuje się kochany już od samego wejścia, aż po opuszczenie kościoła. Nauczanie przystosowane jest tutaj pod codzienne problemy, z jakimi zmaga się młodzież w życiu, a także wskazujemy rozwiązania oparte na wartościach biblijnych. Duży nacisk kładziony jest także na budowanie relacji, dlatego po oficjalnej części spotkań jest czas na gry planszowe, kawiarenkę, tenis stołowy czy bilard. Wyjątkowe spotkania Proton zmieniają serca młodych ludzi, Proton to coś więcej niż spotkania znajomych.

Zapraszamy w każdy piątek - godz. 18.30, zbór Betel, ul. Leśna 11

https://www.facebook.com/protonjaworzno

Pomoc dla Ukrainy

Zbór "Betel" wraz z Kościołem Zielonoświątkowym w Polsce włączył się w akcję pomocy Ukrainie. Dostarczono zebrane w zborach środki finansowe, przygotowywana jest również pomoc materialna w postaci paczek dla rodzin, których członkowie walczyli na Majdanie.
http://kz.pl/2014/03/bylem-na-majdanie-w-kijowie/

 
Szczegółowe informacje: Pastor Jan Skawiniak tel. 602 159 854  

Od-Nowa umysłu

Druga edycja konjferencji „Perspektywy” dla młodzieży ze Śląska i Małopolski  pod hasłem „Od- Nowa Umysłu” odbędzie się w budynku Kościoła Zielonoświątkowego, Zboru „Arka” w Gliwicach, ul. Krupnicza 13, 6-8 grudnia 2013 r.

więcej http://generacja-t.org/index.php/2013/10/03/perspektywy-od-nowa-umyslu/

Klub Dobrej Nowiny

Zapraszamy wszystkie dzieci do Klubu Dobrej Nowiny,

10 maja 2014 r., godz. 11, Jaworzno,

ul. Leśna 11

Co to jest Klub Dobrej Nowiny?

Klub Dobrej Nowiny tworzą dziewczyny i chłopcy, którzy spotykają się regularnie w wybranym tygodniu, aby słuchać historii biblijnych, śpiewać piosenki i uczyć wierszy z Biblii. Zajęcia trwają około 1 godziny.

Każdy Klub jest prowadzony przez chrześcijan, którzy kochają dzieci i są dobrze przeszkoleni. Rodzice są zawsze mile widziani na spotkaniach Klubu.

Więcej na stronie internetowej organizatora http://www.cefpolska.pl/

Artur Ceroński w Jaworznie, niedziela, 6 kwietnia 2014 r.

Artur Ceroński -  kiedyś bandyta i gangster, dziś pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej i znany ewangelista znów przyjedzie do Jaworzna. 6  kwietnia 2014 r. na niedzielnym nabożeństwie w Kościele Zielonoświątkowym „Betel” (godz. 10.00) będzie głosił Słowo.

Artur Ceroński swoją kryminalną karierę rozpoczął od zabicia człowieka, w więzieniu przesiedział kilka lat. Kolejny wyrok dostał za napad z bronią w ręku na kantor, uwikłał się w handel narkotykami, wyłudzał haracze. Gdy po raz trzeci trafił do więzienia był na skraju wytrzymałości psychicznej. Swoją historię opowiedział m.in. w pierwszym odcinku telenoweli TVP, o byłych przestępcach, których życie zostało zmienione przez Jezusa Chrystusa.

 

foto: https://www.facebook.com/pages/Ewangelista-Artur-Cero%C5%84ski/458306757544637

Strona 8 z 10