Kościół Zielonoswiątkowy w Jaworznie - zbór BETEL

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Post

Oczekujmy rozwiązań przez post i modlitwę - Kościół Zielonoświątkowy zachęca, aby w każdą pierwszą środę miesiąca pościć

Festiwal Życia, Kraków

 

Festiwal Życia to dwa dni dobrej muzyki, spotkań, ciekawych występów w połączeniu z przesłaniem światowej sławy ewangelisty Davida Hathaway’a.

Więcej…

Euromission w Jaworznie 6-16 sierpnia

Euromission Polska jest częścią misji z Norwegii i działa w całej Europie

Więcej…

Gospel Wings w zborze "Betel"

 

W sobotę 23 czerwca 2012 r. w zborze "Betel" wystąpił z godzinnym koncertem jaworznicki chór "Gospel Wings", czli skrzydła ewangelii.

Więcej…

Konferencja dla kobiet

 16 czerwca 2012 r., zbór "Betel" - Konferencja dla kobiet, którą poprowadzi Tatiana Hydzik. Główny temat usługi to: Co powinniśmy wiedzieć o gniewie, trosce, strachu, poczuciu winy, skąd bierze się zazdrość, depresja oraz jak sobie radzić, by przejąć nad nimi kontrolę.

Miasto ucieczki - koncert 9 czerwca

 galeria

 

W sobotę 9 czerwca 2012 r. o godz. 18.00 w Zborze "Betel" odbędzie się koncert zespołu "Miasto ucieczki". To pierwszy koncert tego zespołu w naszym mieście. Wstęp wolny.

Koncert Mate.O galeria

Koncert Mate.O galeria

W ramach koncertów muzyki chrześcijańskiej w niedzielę 20 maja 2012 r. wystąpił zborze "Betel" Mate.O, czyli Mateusz Otremba, znany chrześcijański muzyk. Towarzyszył mu równie znany gitarzyszta Łukasz Pilch. Koncert przepełniony był ewangelicznym przesłaniem, usłyszeliśmy zarówno dobrze znane utwory jak i te, pochodzące z najnowszego albumu wokalisty, przeplatane ciekawymi opowieściami i szczerymi wyznaniami wokalisty. Bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością, która wypełniła po brzegi kaplicę zboru.

 Wokalista (z wykształcenia fotograf) śpiewa od 1997 r. "piosenki z niebanalną harmonią i tekstami". Nagrał trzy albumy autorskie, od wielu lat współpracuje z TGD oraz New life'm. 

 

Więcej na stronie artysty http://mateo.kdm.pl/

Pomoc dla Litwy

Dokładnie rok temu Zbór „Betel” w Jaworznie  nawiązał kontakt ze zborem i mieszkańcami miejscowości Soleczniki na Litwie. To niewielka miejscowość licząca prawie 7 tys. mieszkańców, ale jest ona jednym z największych skupisk Polaków na Litwie (70 procent).  Do 1995 r. w Solecznikach nie było zborów ewangelicznych. Budowę nowego zboru rozpoczęto w 1998 roku (na miejscu starego, zniszczonego budynku, który został rozebrany i trwa ona do dzisiaj.

Pierwszy transport z darami, które ofiarowali członkowie naszego zboru wysłany został w sierpniu ubiegłego roku, kolejny w październiku. Transporty obejmowały meble, sprzęt AGD, odzież, żywność,  środki czystości i chemię gospodarczą. Udzielono również pomocy finansowej na wykończenie pomieszczeń socjalnych w nowym budynku.

 

 Planowany jest kolejny transport darów na przełomie miesiąca czerwca i lipca 2012 r. 

Festiwal Życia Kraków 14-19.9.2012

Festiwal Życia to dwa dni dobrej muzyki, spotkań, ciekawych występów w połączeniu z przesłaniem światowej sławy ewangelisty Davida Hathaway’a. Wszystko to czeka na Was już w połowie września w Krakowie. Podobne festiwale życia organizowane były m.in. w Gruzji, Armenii, Izraelu, Mongolii. W tym roku planowane są w Izraelu, Holandii oraz Polsce - w Krakowie. Kościół Zielonoświątkowy w Polsce, a także zbór w Jaworznie włączył się w jego organizację.

Wszystko na temat festiwalu można znaleźć na stronie http://festiwalzycia.org/

Misja Pomocy Ludziom Uzależnionym - świadectwo

Na niedzielnym nabożeństwie (24 czerwca 2012) usługiwała grupa osób działających w Misji Pomocy Ludziom Uzależnionym. Bracia Janek i Zbyszek opowiadali o swojej służbie, usługiwali śpiewem, dzielili się świadectwami.

   

Strona 9 z 10