Kościół Zielonoswiątkowy w Jaworznie - zbór BETEL

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zielone Świątki

 
 

27 maja 2012 r. w Jastrzębiu Zdroju uroczyście obchodziliśmy Zielone Świątki oraz XXV-lecie Kościoła Zielonoświątkowego.

 

 

   

 

 

 

 

Zbór „Betel”

ul. Leśna 11


43-609 Jaworzno, tel. 32 753 23 34

 

Kancelaria zboru:
ul. Leśna 11

Poniedziałek - piątek 9.00-13.00
Pastor: Jan Skawiniak

tel. 32 753 23 34
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wpłaty i darowizny przeznaczane na działalność Kościoła Zielonoświątkowego w Jaworznie prosimy kierować na konto bankowe:

Zbór Zielonoświątkowy „Betel”

Bank PKO SA 76 1240 1356 1111 0010 5536 9995

 

Kontakt w sprawie strony internetowej

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dawajcie a będzie wam dane

Dokładnie rok temu Zbór „Betel” w Jaworznie  nawiązał kontakt ze zborem i mieszkańcami Soleczników na Litwie. To niewielkie miasteczko liczące prawie 7 tys. mieszkańców jest jednym z największych skupisk Polaków na Litwie (70 procent).  Do 1995 r. w Solecznikach nie było zborów ewangelicznych. Budowę nowego zboru rozpoczęto w 1998 roku (na miejscu starego, zniszczonego budynku, który został rozebrany) i trwa ona do dzisiaj.
Pierwszy transport z darami, które ofiarowali członkowie naszego zboru wysłany został w sierpniu ubiegłego roku, potem w październiku, a następny początkiem lipca tego roku. Transporty obejmowały meble, sprzęt AGD, odzież, żywność,  środki czystości i chemię gospodarczą. Zbór udzielił również pomocy finansowej na wykończenie pomieszczeń socjalnych w nowym budynku i ogrzewanie.
Polacy na Litwie nie mają łatwego życia. W Solecznikach prawie nikt nie ma pracy. - Najbliżej pracę można znaleźć w Wilnie za 600 litów, ale za dojazd trzeba zapłacić 500 litów. Mówienie po polsku jest zabronione. Za wywieszenie tabliczki z informacją o kościele zielenoświątkowym w dwóch językach pastor otrzymał wysoką karę finansową. Co ciekawe w Solecznikach zachował się jeden napis w języku polskim "dom handlowy", ale budynek jest tak zrujnowany i zarośnięty, że trudno jest go znaleźć i odczytać - opowiadał brat Wiesław, który zorganizował wszystkie wyjazdy na Litwę. Nasi bracia i siostry na Litwie nie tylko żyją bardzo skromnie i ubogo, ale jako członkowie Kościoła Zielonoświątkowego i Polacy narażeni są na wrogość, a nawet prześladowania. - Być może dlatego na ich twarzach nie dostrzegłam uśmiechu, są smutni i przygnębieni. Przyglądając się codziennemu życiu żony pastora Leokadii, w jaki sposób radzi sobie z utrzymaniem domu i rodziny, jak troszczy się o budynek zboru, jestem dla niej pełna podziwu - powiedziała żona brata Wiesława.   

Pastor Wiktor a także siostra Leokadia przesyłają bardzo serdeczne, gorące podziękowania wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom i wszystkim tym, którym los Polaków na Litwie leży na sercu.     


 
 
Euromission Polska jest częścią misji z Norwegii i działa w całej Europie, misja prowadzi ewangelizacje, koncerty i szkolenia. Główny jej cel to zawrócenie Europy z powrotem do Boga. W ramach euromission początkiem sierpnia grupa młodzieży przyjedzie do Jaworzna.
Wszystko na temat euromission można przeczytać na stronie http://euromissionpoland.weebly.com/index.html

Strona 10 z 10